אלבום בת מצווה DIY

בת מצווה חוגגים פעם אחת בחיים, ולכן חשוב להעניק לילדה חוויה בלתי נשכחת. בין אם מתכננים אירוע באולם, מסיבה במסעדה או בכלל מארגנים טיול משפחתי – אלבום יכול להוסיף רובד נפלא לחגיגה, ועוד יותר טוב אם מכינים אותו לגמרי לבד. אבל איך עושים זאת?

ובכן, לפני שנפרט על האפשרויות השונות להכנת האלבום, טוב לדעת שמדובר בפעילות יצירה יעילה ואפקטיבית, שלא רק תורמת לשעות של הנאה, אלא גם שבסופה ישנו תוצר שימושי במיוחד.

ניתן לשלב תמונות באלבום, ואף ניתן להפוך אותו לספר ברכות, בו האורחים יוכלו לכתוב ברכות לילדת בר המצווה. כך או כך, מדובר בפעילות נהדרת ומעשירה.

האפשרות הפשוטה – קונים אלבום מוכן ומעצבים

האפשרות הראשונה היא גם הפשוטה ביותר, כי כל מה שצריך זה לרכוש אלבום ריק מתוכן ולעצב אותו באופן עצמאי. זה יכול להיות אלבום דביק או אלבום עץ, העיקר שהדפים בפנים יהיו ריקים ויאפשרו לילדת בת המצווה לעצב אותם כיד הדמיון. ניתן לרכוש מגוון רחב של חומרי יצירה מסוגים שונים, החל מפייטים, דרך מדבקות ועד לסרטי תחרה – ובאמצעותם אפשר לעצב את האלבום ולהעניק לו טאצ' אישי ומיוחד.

אלבום טבעות

אפשרות נוספת ונהדרת לא פחות היא הכנת אלבום טבעות. כל מה שתצטרכו זה דפים קשיחים, טבעות ייעודיות, דפים מעוצבים, מחורר וחומרי יצירה לעיצוב האלבום. למעשה, תוכלו לעצב כל דף בנפרד, לקשט אותו באופן אישי ולהדביק עליו מגוון אלמנטים צבעוניים. לבסוף, יש לחורר את כל הדפים במיקום אחיד, ולחבר את הטבעות. את הכריכה אפשר להכין מקרטון ביצוע או כל חומר קשיח אחר.

לחפש השראה ברשת

יש לא מעט מקורות השראה ברשת, כך שגם אם אין לכם מושג איך לעצב אלבום, וודאי תוכלו לראות דוגמאות ייחודיות שיעניקו לכם השראה, החל מקבוצות יצירה בפייסבוק, דרך פינטרסט ועד לאינסטגרם.

הנה רעיון להשראה:

על הדף הקשיח תוכלו להדביק דף מעוצב בצבעי וורוד, ובמרכז דף בצבע מעט יותר כהה. את עיצובי התחרה ניתן ליישם באמצעות סרט תחרה או לחלופין לרכוש מנקב צורות בורדר (זה מנקב צורות שיסייע לכם ליצור נייר דמוי תחרה). במרכז תדביקו את התמונה הרלוונטית, ותוכלו להכין מנייר מסגרת, ולחבר אותה באמצעות דבק דו צדדי ספוגי, שיעניק לתמונה נפח.

הנה רעיון למיקום התמונות על הדף:

יש לא מעט רעיונות להשראה ברחבי הרשת, ולמעשה, יצירת אלבום זו לא משימה כל כך מורכבת, והיא אף עשויה להיות מהנה במיוחד. מזל טוב!

 

נגישות
דילוג לתוכן