סדנת יצירה ביום ההולדת: כך תעשו זאת לבד!

הילדים חוגגים יום הולדת! בין הכנת הכיבוד, אפיית העוגה, קישוט מתחם החגיגה ורכישת המתנה, חשוב לדאוג להפעלה עבור הילדים שחוגגים יחד עם ילדיכם. אחת הדרכים הנהדרות לעשות זאת היא באמצעות סדנאות יצירה שכן אלה יכולות להעסיק אותם במשך שעה וחצי עד שעתיים, ובסופן תהיה להם עבודת יד אישית שיצרו בעצמם. איך עושים זאת מבלי להוציא הון על מדריך סדנאות? ובכן, מצאנו לכם כמה סדנאות יצירה קלילות, שתוכלו להעביר בעצמכם במהלך חגיגת יום ההולדת.

יצירה מחומרים ממוחזרים

איזה דבר נהדר זה לשמור על איכות הסביבה וליצור מחומרים שתוכננו להיזרק לפח הזבל, עבודות יד נהדרות ושימושיות! חודשיים לפני יום ההולדת, התחילו לאסוף חומרים שאיתם ניתן ליצור יצירות מדליקות כמו בקבוקים ריקים, קופסאות שימורים ריקות, גלילי נייר טואלט, קרטוני ביצים שאינם בשימוש, קופסאות של מוצרים שאין לכם צורך בהן ועוד! נוסף לפריטים הללו רכשו חומרי עזר איכותיים כמו עיניים זזות, וואשי טייפ, דבק לבן, מדבקות, צבעי גואש וכו'. תוכלו להעניק לילדים חופש מחשבה יצירתי, כך שיוכלו ליצור בעצמם ככל העולה על הדמיון, או לחילופין תוכלו למקד אותם ברעיונות ליצירות שונות שיוכלו להכין לבד.

עיצובים בנייר

תחום עיצובי הנייר תופס תאוצה לאחרונה, כך שבחנויות היצירה השונות, ניתן למצוא שלל חומרים לעיצובי נייר מדליקים ומעניינים! מה ניתן ליצור מנייר? המון! החל מלוח מודעות, שלט לחדר ועד לכרטיסי ברכה. רעיון נהדר שיסב שמחה לילדי יום ההולדת יהיה אם כל משתתפי החגיגה יכינו כרטיסי ברכה בעיצוב אישי לכבודם. כך גם הילדים ייהנו מסדנת יצירה וגם ילד וילדת יום ההולדת יקבלו שלל כרטיסי ברכה מכל החברים. מה אתם צריכים? ניירות צבעוניים, בריסטולים, מדבקות, טושים, וואשי טייפ, דבק לבן וגזרי עיתונים עם דמויות או צורות מעניינות. מומלץ להציץ בפינטרסט ולהכין כמה דוגמאות על מנת לתת לילדים השראה. רצוי לרכוש את כל החומרים ממקום אחד, שימו לב שישנם מקומות בהם ניתן לרכוש את כל החומרים ברכישה מקוונת, כך שהמשלוח יגיע עד אליכם.

עיצוב תכשיטים

אחת הסדנאות המעניינות והמהנות במיוחד עבור ימי הולדת של ילדות. אם בתכם עורכת יום הולדת בקונספט נסיכות, חד קרן ואפילו יום הולדת ספא, תוכלו לשלב את הסדנה הנהדרת הזו. בשביל להעביר סדנת תכשיטים יש להצטייד במגוון חרוזים צבעוניים, רצוי שגודל החרוזים יהיה זהה, אך זה לא מחייב. כמו כן רכשו מראש חוט דיג בכמות מספקת, סוגרים לתכשיטים ותליונים. כל משתתפת תוכל ליצור סט תכשיטים הכולל צמיד ליד, צמיד לרגל ושרשרת תואמת. גם במקרה זה תוכלו ליצור כמה דוגמאות בכדי שהבנות ישאבו השראה, אך מומלץ לאפשר להן ליצור לפי דמיונן האישי.

קופסת תכשיטים

סדנה ליצירת קופסת תכשיטים יכולה להיות מושלמת לכל הגילאים וזאת משום שהקופסא יכולה לשמש לא רק לתכשיטים אלא גם לעטים, ציוד לבית הספר, בובות קטנות, חלקי פאזל ועוד! איך עושים זאת? מאוד פשוט! תוכלו ליצור קופסא ממקלות ארטיק, פלסטיק ממוחזר ואפילו מנייר! את הקופסה שתכינו תוכלו לקשט ולעטר בכפתורים, מדבקות, אבנים להדבקה, צבעי גואש וחומרי יצירה נוספים.

 

נסו להתאים את הסדנה לקונספט יום ההולדת ולגילאי הילדים המוזמנים לחגיגה. רכשו חומרים בכמות מספקת כך שהילדים יוכלו להתנסות וליצור בחופשיות. בהרבה מאוד מקרים, תיתקלו בילד שלא מעוניין לקחת חלק בסדנה. במקרה זה יש לדאוג לחלופה כמו משחקי קופסה, משחקי מחשבה, דפי צביעה וכו', כך לכל הילדים תהיה תעסוקה בחגיגת יום ההולדת!

 

נגישות
דילוג לתוכן