כל מה שרציתם לדעת על טבעות אירוסין

כמה נעימה ההרגשה שבה אתם מבינים כי מצאתם את האישה שעמה אתם רוצים לבלות את שארית חייהם, תוך שהאהבה הזאת מגיעה פעמים רבות לידי ביטוי על ידי הצעת נישואין מרגשת ורומנטית במיוחד.

עם זאת לפני שאתם יוצאים בהצהרת אהבתכם ומתכננים את הדרך הנכונה וביותר עבורכם להצעת הנישואין – חשוב שתצטיידו בטבעת אירוסין שתתאים לבת הזוג שלכם אבל גם לתקציב שלכם.

אז מה צריך לדעת על טבעות אירוסין רגע לפני הקנייה? הכנו עבורכם רשימת נוצצת במיוחד!

הענקת טבעות אירוסין היא דרך קדומה ומסורתית אשר באמצעותה יכולים רבים להביע את אהבתם ואת הרצון להתחייב לאישה אחת אשר עמה הם רוצים לבלות את חייהם.

טבעות אירוסין

בקניית טבעת אירוסין חשוב לשים לב לכמה אלמנטים בסיסיים:

מחיר הטבעת

טבעות אירוסין נחשבות אלמנט יוקרתי וזאת בעיקר בשל השילוב של יהלום אמתי או אבן חן יקרה על חישוק טבעת עשוי זהב. כיום ישנן טבעות מסוגים שונים כמו טבעות בעלות יהלום יחיד (סוליטר) או שישנן טבעות בעלות 3 יהלומים (טריו) וכאלה שמשובצות שורה של יהלומים לכל אורכן.

עם זאת המחיר של הטבעת לא יקבע לפי כמות היהלומים אלא לפי גודלם, איכותם, הצלילות שלהם, אופן החיתוך של היהלום, וצבע היהלום. בשל כך חשוב לדעת כי פרמטרים אלה הינם הפרמטרים אשר קובעים את איכות היהלום תוך שמחיר היהלום יעלה ככל שהבהירות שלו גבוהה יותר כמו גם צלילותו, אופן החיתוך שלו אשר ישפיע על המחיר, כמו גם צבעו אשר עליו להיות בהיר, וגודלו הנמדד בקרט.

כאשר בוחרים יהלום יש לשים לב כי משקלו לפחות 1 קראט משמע: 0.2 גרם, עד ליהלום במשקלים גבוהים יותר של 0.6 קראט ומעלה. מחיר יהלומים של 0.3 קראט יחל מ 1,500 שקלים בעוד שמחירם של יהלומי 0.6 קראט יגיע למחיר של 5,000 שקלים ומעלה. שימו לב כי חישוק הטבעת עשוי מזהב שמשקלו 0.14 קארט מינימום: מה שמעיד על היותו זהב טהור.

כדאי לקרוא: מדריך לרכישת טבעות אירוסין.

סוגי טבעות

סוגי טבעות אירוסין ישנן מסוגים שונים כאשר כיום ניתן לבחור טבעות החל מכאלה המעוצבות בסגנון עתיק או וינטג' עד לטבעות קלאסיות וכאלה שנחשבות מעוצבות בסגנון מודרני.

טבעות וינטג' מזכירות בסגנון עיצובן טבעות עתיקות יומין והן מתאפיינות ביהלומים בעלי צלילות נמוכה ובצבעים חמים יותר כמו וורודים, סגולים, ירוקים, כחולים ואדומים בעוד שטבעות קלאסיות וכאלה שנחשבות מודרניות מתאפיינות בצבעים קרירים יותר כמו צבעי תכלת, שקוף ואפילו ביהלומים שחורים כאשר הסגנון של חישוק הטבעת מתחיל מטבעות בזהב צהוב או כתום למראה העתיק עד לטבעות בגוון זהב לבן או אפילו כאלה המשולבות מתכת שחורה לקבלת המראה המודרני.

התאמה

כאשר אתם רוכשים טבעת אירוסין שימו לב להתאמה של הטבעת לסגנונה של בת הזוג. נסו לבדוק את טעמה בתכשיטים דרך חברים ובני משפחה ושימו לב לתיבת התכשיטים שלה כמו גם העדפותיה בתכשיטים.

בנוסף יש להתאים את הטבעת לאורך חייה של האישה כמו התאמת טבעת טריו עם יהלומים שטוחים למי שעובדת בעבודה פיזית והתאמת טבעת סוליטר עם יהלום בולט למי שעבודה אינה  עבודת כפיים. נוחות בטבעות אירוסין גם היא משחקת תפקיד בבחירה.

מדידת הטבעת

על מנת שהטבעת תתאים לארוסתם באופן מושלם, חשוב בזמן רכישת הטבעת להביא עמכם טבעת שמצאתם בתיבת התכשיטים של בת הזוג. היהלומן שימכור לכם את הפריט יבצע התאמה בין שני החישוקים על מנת שלא תצטרכו לחזור כדי להגדיל או להקטין את חישוקה הטבעת. בנוסף אם לבת הזוג אין תכשיטים: ניתן לצלם את כף ידה בזמן שהיא לא שמה לב ובכך לבצע התאמה מושלמת!

תעודה גמולוגית

ברכישת הטבעת שימו לב כי אתם מקבלים תעודה גמולוגית אשר מעידה על אמתותו של היהלום. התעודה הגמולוגית יפורטו כל האלמנטים הפעולות שנעשו ביהלום כמו גודלו, משקלו, החיתוך שלו, צלילותו, מבנה היהלום, צבעו ועוד. את התעודה יש לשמור בכספת או במגירה סגורה לכל מקרה ולכל צורך בהכרה של אמיתות היהלום.

בצעו בחירה נכונה של טבעת אירוסין אשר מותאמת לכם אישית. כיום תחום היהלומים הפך לנגיש יותר עבור אנשים מכל שכבות האוכלוסייה תוך שניתן ליהנות מטבעות יהלומים במחירים אטרקטיביים.

בנוסף נסו לא להיצמד למסורות נוקשות לגבי רכישת יהלום והתאימו אותו למצב הכלכלי שלכם או לעתידכם. אל תרכשו יהלומים במחירים גבוהים מידי אם אין לכם תקציב לכך וזאת כדי שתוכלו לפתוח את חייכם בצורה נכונה ועם מצב כפסי טוב. לעיתים חופשה טובה לאחר החתונה, רכישת רכב חדש ואפילו קצת כסף בבנק יעניקו לכם יותר אושר ורוגע מאשר רכישת יהלום ענק שאין לכם דרך לממן. לכן זה הזמן לרכוש טבעת אירוסין במחיר טוב וכזאת שתתאים לטעמה של ארוסה שלכם.

לאחר שלב האירוסין, תוכלו להתחיל לתכנן את האירוע, לחפש ברשת רעיונות לחתונה וליהנות מהזמן המשותף שלכם ביחד. מזל טוב!

 

נגישות
דילוג לתוכן