בעלי חברות אירועים – כדאי לכם לגבות את הנתונים של העסק בענן

בתור בעלי חברות אירועים, אתם ללא ספק צוברים לא מעט מידע חשוב ובהתמדה. סביב לקוחות רבים ומתחלפים וכמובן אירועים שיש לארגן ולבצע ביעילות. האם מידע זה מוגן טוב מספיק? באופן ספציפי, האם וכיצד הוא מגובה? גיבוי בענן יכול לספק לכך פתרון מצוין. כיצד? מה זה אומר בפועל? ואילו יתרונות נוספים, גיבוי מסוג זה מציע עבורכם?

שירותי הענן מרחיבים אפשרויות

גיבוי בענן, הוא סוג פופולארי מאוד של שירותי ענן. לכן, אולי נתחיל בהסבר קצר למי שלא מכיר ותזכורת לשאר, לגבי סוג מיוחד זה של שירותים. המושג שירותי ענן, מתייחס בדרך כלל לאפשרות לצרוך שירותי מחשוב שונים באמצעות האינטרנט. זאת, בשונה מהמודל הרגיל של המחשוב, שמבוסס על חומרה ותוכנה בתוך העסק עצמו. לדוגמה, גיבוי בענן לעסקים הוא שירות חשוב, אשר מחליף גיבוי לשרת פנימי בעסק. בגיבוי הפנימי בעסק, התקשורת מתבצעת מההתקנים השונים שרוצים לגבות (כגון מחשבים אישיים או טאבלטים), אל יעד הגיבוי, דרך רשת פנימית מסוג LAN (Local Area Network). בעזרת שירותי הענן, ניתן להרחיב את האפשרויות. אם מדובר בגיבוי, תוכלו להוסיף לגיבוי הפנימי גיבוי חיצוני בענן או אפילו להחליף אותו לגמרי בגיבוי מסוג זה.

מדוע זה כדאי?

גיבוי קל של מידע רב

היקפי המידע שמצטברים בעסקים הם כיום גדולים למדי. בנוסף, מאחר שאחסון הוא דבר זול יחסית, במקרה של התלבטות אם לשמור מידע מסוים או לא, קל לשמור אותו ליתר בטחון. כך קורה, שבמיוחד בארגונים גדולים, מצטבר מידע רב מאוד. מידע זה דורש אחסון אך גם גיבוי וגיבוי בענן מאפשר לכם לגבות ללא מגבלות נפח.

פתרון משתלם

אצל חברה כגון GNS למשל, ניתן להשיג שירות גיבוי בענן במחיר של החל מ-12 דולר לחודש, עם גיבויים אוטומטיים ופשוטים לשימוש ושחזור מידע מהיר.

מגוון אפשרויות

תוכלו לגבות בצורה כזו כל מה שתרצו. בין אם זה גיבוי של שרתים וירטואליים, Office 365, ענן-לענן, ענן לחוות שרתים, בסיסי נתונים ועוד.

 

 

גמישות רבה

קל להתחיל לעבוד עם שרות כזה ולשנות את אופי העבודה איתו. כמו כן, ניתן לגשת אליו לשם גיבוי או שחזור, מכל מקום ובכל זמן ומכל התקן מחשוב אשר מצויד בדפדפן אינטרנט. למשל, מהסמארטפון שלכם כאשר אתם בבית.

פישוט ניהול המחשוב

האפקט הכללי של שימוש בשירותי ענן, כולל שירות גיבוי מסוג זה, הוא של פישוט השימוש במחשוב. יש בכך היגיון רב, מאחר שהמחשוב נועד רק לאפשר את הפעילות העסקית. אין לו חשיבות בפני עצמו והוא נוטה להיות יקר למדי.

עוד כמה נקודות חשובות

תשלום לפי שימוש

התשלום עבור שירות גיבוי בענן הוא לפי היקף שימוש בשרות. זאת, בשונה מבעלות על חומרת ותוכנת גיבוי פנימית לעסק, עלויות תחזוקה ושדרוג שלהם.

היבט האבטחה

עשויים לשאול ובצדק, האם התקשורת מול שירות מרוחק כזה איננה פתח לסיכוני אבטחה? התשובה היא, שהדבר נלקח מראש בחשבון, עם העברת נתונים מוצפנת ומאובטחת.

שרידות משופרת

השימוש בשרות ענן, מספק לכם עוד שכבת הגנה מיוחדת למקרי חירום. זאת, לא רק מאחר שמדובר בשירות גיבוי. אלא עצם כך שזו שירות מרוחק, ב"ענן", מתבטא בכך שמקרה חירום אצלכם בעסק, לא פוגע במערכת הגיבוי שלכם בענן.

לסיכום

גיבוי בענן עשוי לסייע לכל חברת אירועים. אם אינכם בטוחים ששירות כזה יתאים לכם, כדאי לנצל את העובדה, שקל וזול לנסות!

נגישות
דילוג לתוכן