התחתנתם? נהדר! הגיע הזמן להוציא אזרחות פורטוגלית לבן זוג

אזרחות פורטוגלית

זה לא סוד שיותר ויותר ישראלים מחליטים לצאת להליך של קלת דרכון זר בפורטוגל, וזאת בשל תיקון לחוק שעבר בשנת 2015 ואשר במסגרתו באופן חסר תקדים אישרה ממשלת פורטוגל ליהודים שמוכיחים כי הם צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל לקבל דרכון, בהליך מקל שאינו דורש הוכחת זכאות בדמות שפה, מגורים או תחומי עיסוק באירופה. את ההזדמנות הזו ניצלו כבר מעל ל 10,000 ישראלים וכעת גם לכם ולבני הזוג יש את ההזדמנות להוציא אזרחות פורטוגלית.

קבלת אזרחות פורטוגלית לבן הזוג – כך תעשו זאת

לאחר החתונה הגיע הזמן לחשוב על העתיד. אם גם אתם רוצים ליצור לפתוח לעצמכם הזדמנויות חדשות הכוללות מעבר לפורטוגל באופן זמני או קבוע, אין ספק כי מדובר בהזדמנות אותה אפשר ואף רצוי לנצל, וזאת בשל היכולת לקבל דרכון בהליך פשוט באופן יחסי. חשוב להבין כי אם אתם עומדים בהגדרה לקבלת הדרכון ויכולים להוכיח זכאות, השאלה איך להוציא אזרחות פורטוגלית לבן הזוג היא פשוטה יותר מכפי שחשבתם, וזאת בשל העובדה כי ע"פ הערכות מאות אלפי ישראלים הם צאצאים של אנוסי פורטוגל וספרד, ועל כן גם אם בן הזוג שלכם במידה והוא יכול להוכיח הוא צאצא באמצעות מסמכים תומכים לקבל את הדרכון. כיצד תעשו זאת? ובכן, פנייה לחברה המתמחה בתחום היא חיונית לטובת בדיקת זכאות ראשונית המתבצעת ללא עלות. במידה ונמצא כי שם המשפחה של בן הזוג (כפי שהופיע שלכם) מופיע ברשומות של הקהילה היהודית, ניתן יהיה להתחיל בהליך אל מול הרשויות. עורך דין המתמחה בתחום ואשר ילווה אתכם לכל אורך הדך יאפשר לכם לא רק להימנע מבירוקרטיה אלא גם לשפר את הסיכויים לקבלת דרכון פורטוגלי, וזאת בשל היותכם זוג נשוי שאחד כבר קיבל את הדרכון או נמצא בהליך. שימו לב כי במידה ושם המשפחה אינו מופיע ברשומות מדובר בהליך מורכב יותר, כפי שנסביר כעת.

קבלת אזרחות בהתאם לעמידה בתנאים של ממשלת פורטוגל

אם שם המשפחה של בן הזוג לא מופיע ברשומות של הקהילה היהודית האמונה על התהליך מטעם ממשלת פורטוגל, התהליך של קבלת האזרחות הופך למורכב יותר מאחר ונדרש לעמוד בתנאים של הממשלה הקובעת כי נדרש להוכיח זיקה מבחינת שפה, מגורים קבועים בפורטוגל וכן עבודה ותחומי עניין הנוגעים בקשר ישיר לחיים בפורטוגל. שימו לב כי אם אתם נשואים טריים, עדיף להמתין עם תהליך הוצאת האזרחות עד שיש לכם לפחות שלוש שנות נישואין מאחר והרשויות מקשות מאוד על בני זוג שרק עכשיו התחתנו, מתוך חשש כי מדובר בניסיון לקבל אזרחות כאשר בני הזוג התחתנו לשם כך. זוגות נשואים מעל שלוש שנים יכולים להגדיל את הסיכוי שלהם לקבל אזרחות בעבור אחד מבני הזוג, כאשר חשוב לדעת כי במידה ואתם מתגוררים במדינה – מדובר בנקודה משמעותית שיכולה לסייע לכם מאוד בתהליך.

לסיכום

קבלת אזרחות לבן הזוג יכולה להתבצע באמצעות הוכחת זכאות לאנוסי ספרד ופורטוגל באמצעות בדיקה של שם המשפחה או באמצעות הליך אזרחי הדורש עמידה במספר כללים. הדרך הטובה ביותר להבטיח כי תוכלו לספק לבן הזוג שלכם את היתרונות הרבים של דרכון פורטוגלי יכולה להתבצע אך ורק באמצעות חברה מקצועית המתמחה בתחום ואשר מעסיקה עורך דין המלווה אתכם לכל אורך התהליך, עד לקבלת הדרכון המקנה שורה ארוכה של יתרונות כולל מעבר חופשי בין מדינות אירופה, עבודה חוקית במדינה, סבסוד לימודים וכן אפשרות להיכנס לארה"ב ואוסטרליה ללא צורך בוויזה. מדובר בהזדמנות אותה מומלץ לנצל, ובהתאם לכך להתחיל דף חדש כזוג נשוי.

נגישות
דילוג לתוכן