טיפים להרזיה ללא דיאטה

 

ארגון חתונה זה אחד מהדברים שאנחנו הכי מתכוננים אליו . אחד מהדברים שאנחנו מתעסקים איתם זה המשקל. אם אתם רוצים להוריד במשקל לפני החתונה, והדרך היחידה שנראה לכם שתוכלו להשיל ממשקלכם היא באמצעות דיאטה מעיקה – כדאי שתחשבו שוב. כדי להוריד במשקל, לא תמיד צריך לבחור בדיאטה ולמנוע מעצמכם מאכלים אהובים (מה שגורם לעיתים לחשק רב יותר לאכילה לא מבוקרת), וזאת משום שניתן באמצעות כמה שיטות ושינוי החשיבה ואורח החיים, להוריד במשקל ובמהירות. אז מהם הטיפים שיעזור לכם לרדת במשקל ללא הרזייה? הכל בהמשך.

שליטה בסביבת המטבח – כדי לאכול נכון יותר, חשוב שתשלטו בסביבת המטבח שלכם, תדעו היכן נמצא כל דבר, מה אתם מתכננים לאכול בכל יום ומתי. ארגנו את המקרר שלכם ואת המזווה, וסדרו את המטבח שלכם בצורה נעימה שתסייע לכם לאכול אוכל איכותי, בזמנים נוחים תוך שאתם יכולים בסביבת המאורגנת להכין את האוכל שלכם בדרך בריאה. מטבח שאינו מסודר, הוא כזה שמוביל לפחות שליטה באורח חייכם ובמה שאתם אוכלים.

אווירת אכילה אחרת – סגלו לעצמכם אווירת אכילה אחרת. אל תאכלו מול שולחן העבודה את הארוחות העיקריות שלכם ולא בזמן הליכה או מול הטלוויזיה. אכלו כאשר אתם ישובים מול שולחן האוכל, ושימו לב למה שאתם מכניסים לפה. הקדישו את ארוחות הבוקר, הצהריים והערב לשיחות וזמן איכות עם בני המשפחה. בכך הארוחה לא תהיה כולה סביב האוכל, והיא תתמקד גם באלמנטים אחרים של חברה, ומשפחתיות: מה שיפחית את כמות האוכל שאתם מכניסים לקיבתכם.

אכלו במסעדות איכותיות – אם אתם מחליטים שאתם מפנקים את עצמכם במסעדה , נסו להתמקד במסעדות איכותית. מסעדות איכותיות הן כאלה שהאווירה בהן נינוחה: מה שגורם פחות להתנפל על האוכל, להבדיל ממסעדות מזון מהיר שבהן הסביבה רועשת במיוחד: מה שיגרום לאכילה מרובה ולא מבוקרת.

התאימו את הצלחות לתפריט שלכם – נסו להתאים את הצלחות לסוג האוכל שאתם מגישים. צלחות בצבעים עזים ובצבעים שמזכירים את צבעי האוכל, גורמות להעמיס יותר על הצלחת, בעוד שצלחות לבנות שאינן בצבע של האוכל, גורמות באופן בלתי מודע לשים פחות מאכלים בצלחת וזאת בשל הנראות של כמות האוכל על הצלחת. לכן חשוב להתאים גם את גודל הצלחת לאוכל, וגם את צבעה. בנוסף מומלץ להגביל את גודל הצלחת לבינוני כדי לא להעמיס יותר מידי אוכל על הצלחת, כמו גם קערות של מאכלים נוזליים, שהגדולות ביניהם יגרמו לנו לשים בתוכן כמות גדולה יותר של אוכל.

אחסון האוכל במקומות הנכונים – אחסנו את האוכל במקומות המתאימים. אל תהפכו את האוכל לנגיש ולכזה ש'חוטפים' בכל פעם שמגיעים לאזור פינת האוכל או המטבח. לדוגמא: צנצנות עם אגוזים עתירים בקלוריות שמונחות על השיש רק יגרמו לכם לנשנש עוד ועוד אגוזים, ולכן מומלץ להניח אותן על במזווה. עם זאת קערת פירות היא נשנוש מעולה שכדאי לשים אותו בפרונט. בכך תוכלו להתמקד באוכל בריא שאינו משמין, ופחות בנשנושים זמינים ומשמינים.

המשיכו באותה התנהגות בסביבת העבודה – העבודה שלנו היא מקום שבו אנו נמצאים שעות מרובות ולעיתים אפילו במהלך כל היום. לכן חשוב להמשיך לשמור על שינוי אורח החיים והרגלי אכילה נכונים גם במקום העבודה. נסו לא לנשנש מול המחשב או בפינת העבודה, הקפידו לאכול ארוחות מסודרות בהפסקת הצהריים, ונסו להימנע מאכילת אוכל מהיר ועתיר שומן.

לסיכום, אם תבצעו שינויים קלים בהתנהגות שלכם בנוגע לאכילה נכונה, ואם תדעו מה מתאים לכם מבחינת התפריט במהלך היום, תוכלו לגלות כיצד אתם משילים משקל ובמהירות!

נגישות
דילוג לתוכן