חתונה אזרחית: המדריך המלא לבירוקרטיה בדרך ליום המאושר

מתכננים להתחתן מעבר לים? מזל טוב! רגע לפני שאתם מזמינים כרטיסי טיסה, חשוב להבין את ההליכים הבירוקרטיים הצפויים לכם – וכיצד תוכלו לקצר אותם משמעותית. כל הפרטים – במדריך המלא לזוגות המאורסים (והנרגשים!)

טקס נישואין אזרחי: כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר זוגות בוחרים להתחתן בחו"ל, לרוב במדינות קרובות לישראל כמו קפריסין וצ'כיה אך גם במקומות מרוחקים כמו איי סיישל או ווגאס. מדובר לרוב בזוגות שלא יכולים להתחתן כאן בישראל בעקבות אי הכרה ביהדותם או בזוגות שלא רוצים להתחתן דרך הרבנות שלה סמכות בלעדית בכל הקשור לנישואין אך גם גירושין כאן בישראל. מדובר במגמה שרק הולכת וצוברת תאוצה, אולם חשוב להבין כי במידה ואתם בוחרים להתחתן מעבר לים אתם נדרשים להיערך לכך מבחינה בירוקרטית, וזאת בשל העובדה כי אישור הנישואין אל מול הגורמים הרשמיים כמו משרד הפנים וביטוח לאומי צריך להתבצע באופן מסודר ותוך שימת דגש על תרגום נוטריוני אותו נדרש לבצע בכדי להגיש את המסמכים לגורמים הרשמיים במדינה בה אתם בוחרים להתחתן כמו גם כאן בישראל. למידע נוסף על השירות לחצו כאן, וזאת מתוך מטרה לבצע את התהליך בצורה נכונה, מדויקת ומהירה המותאמת לדרישות כאן בישראל כמו גם בחו"ל.

חתונה אזרחית בחו"ל – פתרון יעיל אך מורכב

למרות שחתונה אזרחית בחו"ל היא פתרון נהדר בעבור זוגות שלא מעוניינים להתחתן כאן בישראל, חשוב להבין כי נדרש מכם כזוג לשכלל את כל האלמנטים שמרכיבים את החתונה המושלמת – החל מעלויות של מחיר הטיסה ליעד עצמו ועד להוצאות אותן תידרשו לשלם בעבור היבטים בירוקרטיים. מאחר ורוב הזוגות אינם מבינים לעומק את ההשלכות מבחינת מחוזות הבירוקרטיה והדברים שצריך לעשות לפני החתונה, בחרנו להציג לכם את כל השלבים בדרך ליצירה של טקס חתונה מושלם אך גם כזה שעומד בדרישות החוק, ובחוקי הבירוקרטיה הידועים כאן בישראל – אבל גם במדינות רבות בעולם.

חתונה אזרחית: המדריך המלא לבירוקרטיה בדרך ליום המאושר

היערכות לקראת חתונה בחו"ל

במסגרת ההיערכות שלכם לקראת החתונה בחו"ל נדרש להכין מראש ממסכים הכוללים בין היתר צילומי תעודת זהות בתוקף כמו גם דרכון. בנוסף, צריך להכין מראש ממסכים הכוללים בין היתר תעודות המוכיחות כי אתם רווקים, תעודות לידה כמו גם מסמכים נוספים אותם דורשת כל מדינה באופן פרטני. עלות של חתונה אזרחית בחו"ל כוללות כאמור קבלת שירות נוטריוני המתבצע תחת עלויות המוגדרות מראש, ע"פ התעריף הקבוע בחוק. לרוב, עלות של תרגום מסמכים תעלה כ 400 ₪ ובמידה ויש ברשותכם יותר מסמך אחד העלות תהיה מכופלת. בעבור החותמת של הנוטריון על אמיתות המסמך תידרשו לשלם כ 865 ₪, וזאת בכדי להגיש את המסמכים בצורה מסודרת בעבור קיום טקס הנישואין ובהמשך כאן במדינת ישראל בעבור רישום כזוג נשוי וקבלת הזכויות הנלוות לכך. היערכות זו  צריכה להתבצע כחודשיים לפני תאריך החתונה המיועד, כך שתוכלו להגיע ליום המאושר בחייכם עם ידיעה ברורה כי אתם מחזיקים בכל המסמכים החשובים לקראת יום החתונה. שימו לב כי לאחר טקס החתונה תקבלו אישור נישואין מטעם המועצה המקומית במדינה בה בחרתם להתחתן, כאשר את התעודה נדרש לתרגם ולאשר אל מול הנוטריון שמהווה גורם רשמי המוסמך לאשר את אמיתות המסמכים אל מול הגורמים כאן במדינת ישראל.

לסיכום, החלטה על קיום חתונה בחו"ל היא בהחלט מרגשת אך גם טומנת בחובה לא מעט אתגרים בירוקרטיים. עם זאת, דרך שירות נוטריון אותו ניתן לקבל אונליין תוכלו לעבור את התהליך במהירות ובאופן המשקף את היכולת שלכם ליצור טקס חתונה אזרחי המשקף אתכם כזוג, אך גם עומד בדרישות החוק.

נגישות
דילוג לתוכן