דברים שצריכים לעשות לפני החתונה

הצעת הנישואין המיוחלת הגיעה, התרגשתם ביחד והודעתם לכל המשפחה שאתם מאורסים. מה עכשיו? ובכן, הגיע הזמן לארגן את האירוע. ארגון החתונה כולל לא מעט דברים, לכן רצוי להיעזר במחברת ייעודית, אפליקציה לתכנון חתונה או קובץ ממוחשב בכדי לסדר את כל התכנונים ולעבוד בצורה מסודרת. אז מהם הדברים שצריכים לעשות לפני החתונה?

דברים שצריכים לעשות לפני החתונה

לסגור אולם ולקבוע תאריך

הדבר הראשון שתצטרכו לעשות הוא לסגור אולם אירועים (או כל לוקיישן אחר שתרצו), בכדי שתוכלו להתחיל ולתאם עם כל הספקים שרלוונטיים אליכם. אבל לפני שתתחילו לחפש אחר המקום המושלם – ערכו רשימת מוזמנים על מנת שתוכלו לדעת את כמות המנות באירוע. לאחר מכן, גשו לאולמות אירועים מומלצים ובחרו באולם המועדף עליכם, כמו גם מקום שפנוי בתאריך שבו אתם מעוניינים להתחתן. רצוי להגדיר מראש תקציב לאירוע ולנסות לעמוד ביעד שהצבתם לעצמכם. באמצעות מחברת תכנון החתונה, תוכלו לציין את כל הצעות המחיר שתקבלו ולבחור בהצעות המשתלמות ביותר עבורכם.

להירשם ברבנות

אם אתם מעוניינים להתחתן כדת משה וישראל, כדאי שתגיעו לרבנות בכדי לפתוח תיק ולהירשם. דאגו להביא עמכם את המסמכים הרלוונטיים על מנת שהתהליך לא יתארך יתר על המידה. לאחר מכן, הכלה תתבקש להגיע למספר מפגשים עם מדריכת כלות\רבנית ואף להגיע לטבול במקווה, שכן, לא ניתן להינשא דרך הרבנות ללא הטבילה. לשם כך, אתרי את המקווה הקרוב לביתך ובררי שהתאריך בו את מתכוונת לטבול פנוי עבורך.

בחירת ספקים לאירוע

מוזיקה, צילום, אטרקציות, מעצבת שמלות ועיצוב ההזמנות הם רק חלק מהספקים עמם תצטרכו לשוחח. ערכו רשימה של כל האטרקציות והאלמנטים בהם אתם מעוניינים באירוע והתחילו לחפש את הספקים המתאימים, תוך השוואת מחירים והתרשמות מעבודות עבר.

מסיבת רווקים ורווקות

בדרך כלל החברים הטובים ביותר של החתן והכלה מארגנים עבורם את מסיבות הרווקים והרווקות. וודאו שאכן חבריכם מארגנים עבורכם את המסיבה, ושתפו אותם במידה ויש דברים מסוימים שתרצו שיתקיימו, למשל מסיבה שתתקיים בחוף הים, מסיבה שתיערך בשעות הערב וכו'.

לרכוש טבעות נישואים

בכדי להתקדש בברית הנישואין, עליכם להצטייד בטבעות נישואין. לפי ההלכה על הטבעות להיות נקיות מעיצובים ובעלות מראה אחיד.

לתכנן את ירח הדבש

לפי המנהג, בתום החתונה (או כמה ימים לאחר מכן) החתן והכלה נוסעים לירח דבש בכדי להירגע ולבלות יחדיו. תכננו כבר מעכשיו את ירח הדבש שלכם וסגרו טיסה ומלון ביעד המועדף עליכם. אגב, לא חייבים לטוס לחו"ל, מאחר שיש מקומות נהדרים לירח דבש ברחבי הארץ.

הסעות לאירוע

יש לכם אורחים שמגיעים מרחוק? ארגנו הסעות או טרמפים משותפים על מנת שכל האורחים יוכלו להגיע ולשמוח איתכם ביום המאושר בחייכם. היה ומדובר בכמות אורחים גדולה שמגיעה ממקום אחד – מוטב לארגן אוטובוס מסודר הכולל הרשמה מראש.

קשטו את הרכב!

אל תוותרו על המנהג האהוב שכולל את קישוט הרכב בסרטים, בלונים ועיטורים ייחודיים.

יש לא מעט דברים ותכנונים לבצע לפני החתונה, התחילו את הארגונים כחצי שנה לפני האירוע, כך תוכלו לארגן את החגיגה בנחת ובשלווה. זכרו שמדובר בתקופה שעשויה להיות מלחיצה, לכן חשוב לתכנן את האירוע ביחד, תוך שימת לב לפרטים הקטנים. מזל טוב!

נגישות
דילוג לתוכן