איזו דיאטה כדאי לעשות לפני החתונה?

יום החתונה הוא יום מרגש ובלתי נשכח בעבור כל זוג צעיר. אולם, חלק משמעותי מהיום כולל גם צילומים, ריקודים ולא מעט עמידה על הרגליים לאורך שעות רבות. לכן, כל זוג נדרש לסגל שגרת אימונים לצד גם שינויים בהרגלי התזונה, מתוך מטרה להיראות מעולה ביום חשוב ומרגש כמו יום החתונה. אם גם אתם מתלבטים בשאלה איזו דיאטה כדאי לעשות לפני החתונה, אתם ממש לא לבד. מדובר באחת השאלות הנפוצות ביותר שיכולות לא רק להכניס אתכם לתהליך של חיטוב אלא גם ליצור שינוי ממשי באיכות החיים שלכם גם לאחר החתונה. מהן הדיאטות שיכולות להתאים לתהליך שלכם? להלן סקירה:

דיאטת ניקוי רעלים

אחד הטרנדים החמים בעולם התזונה הבריאה כולל כמובן דיאטת ניקוי רעלים. השם שלה מטעה מאחר ואין מדובר בדיאטה שבמסגרתה אתם צריכים להיכנס לצום אלא להפך – אורח חיים שנועד לסלק את הרעלים ולהוביל את הגוף למנגנון ניקוי רעלים טבעי המתבצע לאורך זמן. מידע על דיאטת ניקוי רעלים באתר  Vitaplus  מאפשר לכם לא רק לקבל מידע מהימן אלא גם טיפים מצוינים אותם תוכלו לסגל כבר עכשיו לשגרת היום יום. היתרונות של דיאטת ניקוי רעלים כוללים בין היתר ירידה במשקל, הקלה בתופעה של עצירות, שיפור תפקוד מערכת העיכול וכן שלווה פנימית המתרחשת כתוצאה מהעלאת המרץ וכן מחשבה צלולה בעקבות המטעה של הדיאטה לקראת החתונה, וגם מעבר לכך. אולם, בכדי לבצע את הדיאטה בצורה בטוחה חשוב מאוד לבצע בדיקות דם ובדיוק כלליות אצל הרופא, מתוך מטרה להבטיח כי אתם מטמיעים את הדיאטה באופן בטוח ובהתאם למצבכם הבריאותי.

דיאטה ים תיכונית

אחת הדיאטות המוצלחות בתחום התזונה הבריאה והנכונה, שכדאי לכם לעשות לפני החתונה, היא ללא ספק דיאטה ים תיכונית המבוססת על אכילה מוגברת של פירות וירקות לצד תיבול המתבצע באמצעות שמן זית וכן תבלינים במקום שימוש במלחים וסוכרים. בנוסף, במסגרת הדיאטה משלבים לפחות פעם בשבוע דגים ומוצרי חלב רזים. החיסרון של הדיאטה הוא שהיא איננה מתאימה בעבור טבעוניים וצמחוניים מאחר והיא כוללת גם צריכה של בשר אדום כמו גם דגים, כפי שציינו.

איזו דיאטה כדאי לעשות לפני החתונה?

דיאטה 16:8

מדובר בדיאטה שהולכת וצוברת תאוצה, בזכות צום המתבצע לסירוגין – 16 שעות של צום ולאחר מכן 8 שעות של אכילה רציפה. עם זאת, אין מדובר בצום כמו ביום כיפור אלא בצום שבמסגרתו מרבים בשתייה של מים, תה ירוק וכן קפה שחור שנועדו לזרז את קצב חילוף החומרים. היתרון הבולט של הדיאטה הזו נובע מתוך היכולת להפחית במשקל בקצב מהיר יותר, אולם החיסרון הוא שאין מדובר בדיאטה שמתאימה לכולם מאחר וישנם נשים וגברים עם מצבים רפואיים ייחודים שאסור להם לדלג על ארוחות. בנוסף, בזמן הצום הגוף עשוי להרגיש חלש ופגיע יותר ועל כן במידה והחלטתם ללכת על הדיאטה הזו, חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל מאחר והיא כאמור אינה מתאימה לכולם.

כיצד לבחור את הדיאטה הנכונה ביותר ולהתמיד בה?

ראשית, כל קבלת החלטה בנוגע לדיאטה צריכה להתבצע בליווי מקצועי מצד הרופא כמו גם תזונאי/ת שידעו לספק לכם את המידע והליווי המקצועי כולל שקילה וביצוע של שינויים, בהתאם לקצב ההתקדמות. שנית, עדיף להתחיל את הדיאטה בהקדם ולא לחכות לדקה התשעים מאחר ומדובר בהליך ארוך טווח שצריך לשרת אתכם גם לאחר החתונה, כחלק מאורח חיים בריא. זאת ועוד, סגלו לעצמכם הרגל של אכילה מודעת וריכוז בין הארוחות מתוך מטרה להימנע ממצב שבו אתם חורגים מהתפריט הקבוע שלכם לטובת יצירת הרגלי תזונה שיסייעו לכם לממש מטרות של הרזייה, חיטוב ואורח חיים בריא.

נגישות
דילוג לתוכן