פציעה בזמן האירוע: מה עושים כשהטיפול הרפואי משתבש?

פציעה המתרחשת בזמן אירוע היא פציעה בעלת השלכות משמעותיות על העתיד, וזאת במידה ובמהלך הטיפול הצוות הרפואי התרשל בתפקידו ובהתאם לכך נגרם נזק. מה עושים במקרה כזה? מגישים תביעת רשלנות רפואית – עליה נרחיב כעת.

תביעת רשלנות רפואית בעקבות טיפול רפואי: כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול

פציעות הן לא עניין מתוכנן. למעשה, הן עלולות להתרחש דווקא בזמן הכי לא טוב – כמו למשל באירוע. למעשה, כמעט מדי שבוע ניתן לראות באמצעי התקשורת סיפורים אודות בעלי שמחות או אפילו אורחים שמצאו את עצמם נפצעים בעקבות החלקה, נפילה או מכה חזקה. במקרה כזה הצוותים הרפואיים הם הגורמים האחראיים לשלומכם וביטחונכם, אולם לצערנו בחלק מהמקרים מתגלה כי בעקבות טיפול רפואי שהשתבש נגרם נזק משמעותי מכפי שהיה מתרחש במידה והרשלנות לא הייתה מתרחשת. ספקטרום הרשלנות הרפואית הוא ספקטרום רחב הכולל מגוון רחב של מקרים, החל מאבחון שגוי של מצב רפואי ועד מינון שגוי של תרופות. עם זאת, לא כל מקרה שבו עולה חשד לרשלנות מצד הצוות הרפואי עונה על ההגדרות של רשלנות רפואית, ולכן במידה ונפצעתם באירוע ואתם סבורים כי הצוות התרשל – נדרש ליצור קשר בהקדם עם אנשי מקצוע שמתמחים בתחום. באמצעות עורכי דין לרשלנות רפואית ניתן לבחון את פרטי המקרה ובהתאם לכך לקבל החלטה האם להגיש תביעה, באיזה סכום וכנגד מי.

פציעה בזמן האירוע: מה עושים כשהטיפול הרפואי משתבש?

הוכחת קשר סיבתי לטובת הגשת תביעה

בין אם מדובר בפציעה קלה בלבד ובוודאי אם מדובר בפציעה מורכבת, בכדי לקבל את הפיצוי בעקבות רשלנות לכאורה נדרש להוכיח אל מול בית המשפט כי קיים קשר סיבתי בין הטיפול הרפואי אותו קיבלתם לבין הנזק. בכדי להוכיח את הטענה עורך הדין מטעמכם יאסוף את כלל המסמכים שיכולים לתמוך בטענות שלכם, ועל כן בשלב הראשון מתבצע תהליך של איסוף חומרים רפואיים כולל פרטי המקרה עצמו מטעם הצוות הרפואי שהגיע לאולם וטיפל בכם או כאשר הגעתם לחדר המיון. שימו לב כי תיעוד המקרה הוא חשוב ביותר, ועל כן אם ישנם אורחים שתיעדו את האירוע או יכולים להעיד מטעמכם – חשוב לקחת את הפרטים שלהם, לטובת ביסוס כתב התביעה. נוסף לכך, עורך הדין יפעל לטובת קבלת חוות דעת מטעם רופא מומחה אשר בוחן את פרטי המקרה ומעניק בהתאם חוות דעת שתקבע האם אכן הצוות הרפואי – בין אם מדובר ברופא, אחות או המוסד עצמו התרשל בתפקידו ובהתאם לכך נגרם נזק שלא היה נגרם במידה והטיפול הרפואי היה משתבש. חשוב להבין כי גם פציעה קלה מאוד באירוע עלולה להפוך לאירוע מתמשך בעבורכם, בשל נזקים שנגרמים הן לאור הוצאות רפואיות וכן אובדן כושר עבודה, ועל כן ליווי וייצוג מטעם עורכי דין המתמחים בתחום הינו חיוני לטובת גיבוש כתב התביעה כמו גם קביעת גובה הפיצוי – בהתאם למידת הנזק. חשוב לדעת שאם רשלנות רפואית גרמה למותו של בן משפחה, מותר על פי החוק לעיין ברשומות הרפואיות שלו, בהצגת המסמכים המתאימים.

מדוע חשוב שלא להמתין עם הגשת התביעה?

כאמור, פציעה במהלך אירוע מהווה אירוע בעל השלכות משמעותיות, וזאת בשל ההשלכות שנוצרו בעקבות טיפול רשלני מצד הצוות הרפואי. מאחר ומדובר בתביעות מורכבות להוכחה ובתי המשפט נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, רצוי להקדים ולהגיש את התביעה בהקדם וזאת למרות כי חלה על תביעות רשלנות רפואית התיישנות של שבע שנים החל מיום המקרה.

לסיכום, ככל שתקדימו ליצור קשר עם עורך הדין, כך תוכלו למצות את הדין אל מול גורמי הרפואה אשר היו אמונים על בריאותכם, וכשלו בתפקידם בעקבות רשלנות. על כן, מיצוי זכויות צריך להתבצע זמן קצר ככל האפשר מיום האירוע, לטובת קבלת פיצוי אותו תוכלו לקבל במידה ואכן הוכח כי קיים קשר סיבתי בין הטיפול – לנזק, וללא קשר לפציעה עצמה שהתרחשה בזמן האירוע בו נכחתם כאורחים או כבעלי השמחה.

נגישות
דילוג לתוכן