עברתם ניתוחים ולא התקבלה תוצאה טובה? ייתכן שמדובר ברשלנות רפואית – ומגיע לכם פיצוי

אחד הטרנדים החמים של עולם האירועים הוא ללא ספק ניתוח פלסטי אותו מבצעים רגע לפני האירוע. אם בעבר רבים הסתפקו במקסימום איפור ותסרוקת, כיום רבים מבינים כי האירוע מהווה הזדמנות מצוינת ליצירת שינוי חזותי, בין אם מדובר בניתוח פלסטי בדמות ניתוח אף ובין אם מדובר בניתוח אלטקטיבי לטובת קיצור קיבה.

ניתוח שהשתבש: כיצד תוכלו לדעת האם מדובר ברשלנות רפואית?

לצערנו אנו עדים לתופעה הולכת וגוברת של הגשת תביעות בעקבות תוצאות לא טובות שהתקבלו בעקבות ביצוע הניתוח, עד לכדי נזקים של ממש. חשוב להבין כי מקרים של רשלנות בניתוח עלולים להתרחש ובהתאם לכך לגרום לנזקים, ועל כן אם לא התקבלה תוצאה טובה – ייתכן וניתן יהיה להגיש תביעה במסגרת של רשלנות רפואית, וזאת בתנאי כי אכן ניתן יהיה להוכיח קשר סיבתי בין הניתוח לבין הנזק.

התייעצות עם עורך דין – חלק בלתי נפרד מבחינת זכאות

ברחבי הרשת ניתן לאתר לא מעט מקרים של רשלנות רפואית בניתוחים, אולם חשוב להבין כי לא כל ניתוח שהתוצאות שלו לא היו לשביעות רצונכם עונה על ההגדרה של רשלנות רפואית. בכדי להוכיח כי אכן הצוות הרפואי התרשל בתפקידו בזמן הניתוח נדרש להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום וזאת מתוך מטרה לבחון את התיק ואת המסמכים הרפואיים לצד קבלת חוות דעת ממומחים רפואיים אשר בוחנים את מהלך הדברים ובהתאם לכך קובעים האם אכן הצוות או המנתח לא פעלו באופן סביר וכפי שמצופה מהם, ובהתאם לכך נגרם נזק. עורך דין המתמחה בתחום מהווה גורם משפטי שדרכו תוכלו להבין לעומק האם אכן המקרה שלכם עומד בהגדרות המשפטיות של רשלנות, ובהתאם לכך קביעת גובה הפיצוי ובהתאם למידת הנזק.

עברתם ניתוחים ולא התקבלה תוצאה טובה? ייתכן שמדובר ברשלנות רפואית - ומגיע לכם פיצוי

מהם המקרים בהם ניתן להגיש תביעה?

כאמור, לא כל מקרה של ניתוח שלא התרחש לשביעות רצונכם עונה על ההגדרה של רשלנות. עם זאת, במידה והמנתח לא הסביר לכם באופן מעמיק את ההשלכות של הניתוח כולל תופעות לוואי הדבר עונה על ההגדרה של ניתוח ללא הסכמה מדעת. בנוסף, אם נשאר גוף זר בניתוח או התרחשו כשלים בזמן אמת במהלך הניתוח – מקרים אלו עונים על ההגדרה של רשלנות רפואית. מאחר ולעורך דין יש את הכלים המשפטיים לבחון כל מקרה לגופו, הוא יבצע השוואה של מהלך הניתוח והאופן בו טופלתם בהתאם למקרים משפטיים קודמים ובסיוע מצד אנשי מקצוע מעולם הרפואה.

הוכחת קשר סיבתי לטובת קבלת פיצוי

פיצויים בתחום של רשלנות רפואית יכולים להגיע במקרים מסוימים גם למיליוני שקלים, אולם צריך להבין כי היכולת שלכם להוכיח בפני בית המשפט כי אכן נגרם נזק (קרי תוצאות שאינן לשביעות רצונכם) מבוססת על כתב תביעה המורכב הן ממסמכים רפואיים והן מחוות דעת של רופאים מומחים. על כן, רצוי להגיש את התביעה בהקדם האפשרי לטובת התקדמות הליך משפטי שלא פעם נמשך למשך זמן רב, בעקבות עומס של בתי המשפט הדנים בתחום של רשלנות רפואית. בשנים האחרונות הוגשו אלפי תביעות בתחום הזה ועל כן הוכחת קשר סיבתי היא חלק משמעותי וחשוב מאוד בתהליך, כחלק מהבנה כי בעקבות הניתוח נגמרו לכם נזקים שהובילו בהמשך גם להוצאות רפואיות ולעיתים גם לביצוע של ניתוח נוסף.

לסיכום, ניתוח שמתבצע לפני אירוע הוא אירוע בסדר גודל משמעותי. מאחר והתוצאות עלולות להיות שלא לשביעות רצונכם, יש לפנות לעורך דין או למשרד אשר ידעו לבחון את התיק ובהתאם לכך לתת לכם תשובה משפטית האם המקרה שלכם עומד בהגדרות החוק של רשלנות רפואית. במידה וכן, יפעל עורך הדין מטעמכם לטובת גיבוש כתב תביעה והגשת תביעה כנגד המנתח, הצוות הרפואי וכן המוסד בו טופלתם.

נגישות
דילוג לתוכן