עיצוב דירה קטנה: עצבו את החלל כמו מקצוענים!

עומדים להיכנס בקרוב לדירה חדשה או גרים בדירה קטנה שלא מרגישה מספיק חמימה ומזמינה? ובכן, אין ספק שצריך לעשות צעדים על מנת כן להרגיש יותר נעים במרחב בו אנו חיים, ונראה כי כאשר מדובר בקטנה, זה לא משהו שתמיד פשוט לעשות. נכון, לתהליך העיצוב של דירה גדולה יש אתגרים משלו, אבל אין ספק שהרבה יותר מורכב לעצב דירות עם שטח פנים קטן יותר, וזה משהו שמתמודדים איתו לא רק סטודנטים, אלא רבים שבוחרים לגור בדירות קטנות יותר או כאלו שלא יכולים להרשות לעצמם מגורים בדירה גדולה יותר. אז האם עיצוב דירה קטנה זה משהו שנידון לכישלון מראש, או שיש  דרכים לעשות את זה בצורה טובה ונכונה? ובכן, אם אתם שואלים אותנו, זה בהחלט משהו שאפשר לעשות ולצורך כך אנו רוצים לחלוק כמה טיפים מנצחים.

עיצוב דירה קטנה: עצבו את החלל כמו מקצוענים!

שולחנות סלון ופתרונות ישיבה

אז הדבר הראשון ששווה לחשוב עליו הוא פתרונות האירוח. זה שגרים בדירה קטנה יחסית, לא אומר שאי אפשר לארח ולהזמין אנשים אלינו, והשלב הראשון הוא ליצור מרחב שהייה נעים ומזמין בסלון. כדאי ללכת על ספות דו מושביות ועל כורסאות קטנות קודם כל, מפני שכל רהיט גדול יותר מזה יתפוס הרבה מאד מקום ועשוי לגרום לצפיפות וחוסר נוחות בחלל. כמו כן שווה ללכת על שולחן סלון קטן יחסית מחד, אך כזה שמאפשר להניח עליו דברים כמו אוכל ושתייה כשאתם מארחים ואפשר לבחור מוצר כזה כאן. אל תשכחו כמובן לעצב את הסלון בצורה שתהיה נוחה ונעימה גם לשהייה שלכם ולא רק לצרכי אירוח ומפגשים חברתיים.

תלו מה שאפשר

כאן מדובר על אחד העקרונות החשובים ביותר כשרוצים לעצב דירה קטנה. זכרו כי ריבוי רהיטים ובמיוחד רהיטים גדולים יחסית, יביאו לצפיפות רבה ויגרמו לכך שיהיה קשה מאד לנוע במרחב. אפשר להתפשר ולוותר על רהיטים או לחפש מלכתחילה רהיטים קטנים יותר, אבל יש דרך פשוטה ונוחה יותר. כיום אפשר למצוא אלטרנטיבה לתלייה לכל רהיט כמעט ואפשר להפוך את כל הבית כמעט לכזה עם רהיטים תלויים. בגדים, אחסון לנעליים, מדפים, ארוניות צפות – השמיים הם הגבול. ככה אתם בעצם חוסכים מקום, אבל לא מתפשרים על הציוד שאתם זקוקים לו ויכולים לשטוף את הבית בקלות בכל פעם שתרצו לעשות זאת.

יותר תמונות יותר טוב

אז דיברנו על האפשרות של תלייה לצרכים פרקטיים, אבל מה לגבי ההיבט הדקורטיבי? ובכן, גם כאן רצוי בהחלט לנצל את הקירות שלכם ולהעמיס פחות על שטח המחייה המצומצם מלכתחילה. תמונות מסוגים שונים זה מעולה, מדפים קטנים דקורטיביים שאפשר להניח עליהם כל דבר בעצם, ציורי קיר וכן הלאה. פחות עציצים גדולים, שידות וקונסולות שהן אולי יפות, אבל תופסות הרבה מקום יקר.

ריהוט קל

כשאתם מגיעים לשלב של קניית רהיטים חדשים, תגלו בנקודה מסוימת כי ישנם רהיטים כבדים מצד אחד, ומצד שני אפשר למצוא חלופות קלות ודינמיות יותר. ההמלצה החד משמעית שלנו בנושא היא ללכת על רהיטים קלים ופשוטים יותר. חשוב מאד לזכור שאת הרהיטים אתם ככל הנראה תרצו להזיז ממקומם אחת לכמה זמן, בין אם לצורך שינוי של המיקום שלהם ובין אם לצורך ניקיון הבית. אם יהיו אלו רהיטים כבדים, המשימה תהיה מורכבת וככל הנראה גם די מעיקה, אז כדאי ללכת על הפתרונות הקלים והניידים יותר.

לסיכום – עיצוב דירה קטנה הוא פשוט כאשר עוקבים אחרי עקרונות בסיסיים. הקפידו על הדברים הללו ותהנו מהשהייה שלכם בדירה!

 

נגישות
דילוג לתוכן