לארגן חתונה במינימום הוצאות: המדריך המלא

נכון שחתונה מהווה אירוע מרגש, משמח, מלהיב, סיבה למסיבה והזדמנות להגשים חלומות, אך יחד עם זאת חתונה גם מהווה חור לא קטן בתקציב המשותף, ולו כי אנשים נכנסים לבועה שבה כל הוצאה הופכת להגיונית, כי "כולם מוציאים הרבה", קשה לעקוב אחר סך ההוצאות וכיוון שנכנסים למין סחרור בו מעבירים את כרטיס האשראי מבלי לחשוב פעמיים, כך שבקלות ניתן להתחיל את החיים המשותפים עם חור בתקציב וכיוון שמצב שכזה רחוק מלהיות אידאלי, נעצור לבחון כיצד בכל זאת ניתן להרים חתונה ראויה ובו זמנית שאינה מלחיצה מבחינה כלכלית.

אל תמהרו לענות I DO

כאשר מארגנים חתונה נוטים לפגוש מגוון נותני שירות שרק מחפשים כיצד להגדיל את סך הרווח, ועל כן הם יעלו בפניכם מגוון שאלות יחסית תמימות, אך שעשויות לייקר עד מאוד את סך ההוצאה. מכאן לפני שתמהרו לענות "כן תודה", תעצרו ותשקלו חלופות. שנדגים? ובכן אולם האירועים עשוי לשאול האם תרצו שירותי עיצוב עבור מרכזי השולחן. האומנם? אין כלל הכרח, אלא באמצעות שילוב של קניות דרך איביי בעברית וחברה קרובה ומוכשרת בתחום העיצוב, תוכלו להרים מרכזי שולחן זולים ומרהיבים, ואף כאלו שיענו על הקונספט האישי. דוגמה נוספת? חברת הקייטרינג עשויה לשאול האם מעוניינים בסדרת קוקטיילים ייעודית עבור רחבת הריקודים. ובכן לצד העובדה שזה נשמע מגניב, תעצרו לשאול כמה התענוג עולה. מאוד ייתכן שאם תקנו בחנות סיטונאית סוכריות גומי וכוסות מגניבות, תוכלו לסגור בעצמכם את הפינה ואף טוב יותר.

אולם אירועים לחתונה

 תאפשרו לאולם לקבוע עבורכם את התאריך

ידוע שיום חמישי בערב נחשב ליעד המועדף על זוגות שמתחתנים, אך הוא גם נחשב ליעד יקר. מה עושים? מגיעים לשניים שלושה מתחמי אירועים רצויים ובוחנים האם קיים "חור" באחד מימי החמישי הקרובים. אם כן פשוט תשתבצו באותו יום חמישי ובו זמנית תדרשו הנחה משמעותית. נשמע מלחיץ? התארגנות מעכשיו לעכשיו מצריכה לסגור את כל ההכנות במהירות, ופה נציין שפשוט תמנפו זאת ליתרון, תארגנו חתונה מבלי למרוח משימות ומבלי להיות עסקים בהתלבטויות.

קובעים תקציב תקרה

חשוב ביותר להגדיר תקציב תקרה עבור כל מנה. מכאן שאם רק תבררו, תמצאו שלל חברות קייטרינג איכותיות ששומרות על רף מחירים צנוע, ואף נוסיף ונחדד שמראש חשוב לסגור את סך הפרטים, כולל מענה לאורחים צמחוניים, אורחים ששומרים כשרות, מנות עבור אורחים לא צפויים, מע"מ וכדומה.

בגדים יד 2

אומנם הוצאה על בגדים היא יחסית זניחה, אך יחד עם זאת גם היא עשויה להגיע לכמה אלפי שקלים. מה עושים? מבינים שהשמלה והחליפה משרתים רק ליום אחד ועל כן מחפשים אצל חברים ובני משפחה פריטים מתאימים, כאשר תמיד ניתן לבצע התאמות. כך למשל אפשרי לקחת את השמלה של האחות ובאמצעות חברה שלומדת אופנה לסדר אותה מחדש (או לחלופין לקנות שמלת כלה באינטרנט, ולהוזיל עלויות). אפשרי להלוות את התכשיט המרהיב של סבתא. אפשרי לקפוץ לחנות הנעליים הקרובה ולרכוש נעל עקב אלגנטית וזולה וכדומה. שנסכם? הסוד האמתי טמון בתפיסה ובקבלת החלטה, ועל כן רגע לפני שמתחילה ההמולה תשבו ביחד ותקבלו החלטה!

כדאי לקרוא- רעיונות לחתונה שונה

 

נגישות
דילוג לתוכן