סטרס ולחץ בארגון חתונה: פתרונות פשוטים שיעזרו לכם להירגע

חלק בלתי נפרד מההכנות לחתונה כולל גם לא מעט לחץ, וזאת בשל לוחות הזמנים הצפופים לצד העבודה השוטפת אל מול ספקים שעלולה להוביל לתחושות קשות שמשפיעות מאוד על היכולת למצות את תהליך ההפקה והארגון אבל גם לקחת נשימה חשובה רגע לפני היום החשוב ביותר בחייכם. אם גם אתם כמו זוגות רבים חווים סטרס וחרדה לקראת החתונה, להלן מספר פתרונות פשוטים שיסייעו לכם להירגע – ולנשום עמוק:

חדר מלח

דרך מצוינת להירגע ולעצור רגע את רצף הארגונים יכולה להתבצע בתוך חדר מלח. למעשה, באזור המרכז תוכלו לבקר בחדר מלח קניון איילון אשר יעניק לכם 40 דק' של שקט בתוך חדר שנבנה באמצעות גבישי מלח טבעיים שיכולים לסייע לטובת התמודדות עם קשיי נשימה כמו גם לחץ שנובע כתוצאה מארגון החתונה. מדובר בחדר מפנק המדמה את מיקרו האקלים של מערת מלח ועל כן ניתן בהחלט לומר כי מדובר בדרך מהירה אך גם בעלת השפעה מיטבית על התחושה האישית כמו גם על חיזוק מערכת החיסון – גם בעבור זוגות צעירים.

אקרו יוגה

שיעור אקרו יוגה זוגי הפך בשנים האחרונות לאחד השיעורים המבוקשים ביותר, ולא בכדי. מדובר בשיעור יוגה לכל דבר ועניין אולם בשונה משיעור יוגה סטנדרטי, כאן יש עבודה זוגית וכן תקשורת המתבצעת בין שני בני הזוג לטובת השלמת התרגילים. יוגה כידוע מהווה טכניקה ידועה ובעלת המלצות מוכחות בכל הקשור ליכולת להירגע ולנשום ועל כן שיעור אקרו יוגה המתבצע במתכונת זוגית אינטימית יכול לחולל פלאים גם במרקם מערכת היחסים וגם ביכולת שלכם ליצור זמן זוגי אינטימי ומגבש מאוד.

מדיטציה

מחקרים מצאו כי למדיטציה יש השפעה משמעותית על היכולת להפחית את הלחץ, וזאת בשל התמקדות בתרגילי נשימה כמו גם דמיון מודרך אשר מקלים מאוד על תחושות החרדה והלחץ בשל השפעה של המדיטציה על מערכת העצבים ובהתאם לכך גם ויסות של תגובה פיזיולוגית אשר גורמת ללחץ כמו למשל זיעה קרה, דפיקות לב מואצות ועוד. כיום ניתן להאזין למדיטציות דרך פלטפורמות כמו יוטיוב או דרך אפליקציות ייעודיות. לא צריך להסתגר ולעצור את שגרת היום בשביל תרגול אלא אפשר בהחלט להאזין למדיטציה המותאמת ממתחים בזמן הליכה עם הכלב, כאשר אתם בסידורים לקראת החתונה ועוד.

סטרס ולחץ בארגון חתונה: פתרונות פשוטים שיעזרו לכם להירגע

יום כיף

תנו לעצמכם רגע לפני החתונה יכולת לעצור את כל הארגונים והסידורים וארגנו לעצמכם יום כיף. את יום הכיף אפשר לקיים בספא שאתם אוהבים וביקרתם בעבר או אפילו אצלכם בבית, במסגרת התקציב שלכם. כל מה שצריך הוא לנתק את הפלאפונים, להזמין אוכל טוב ומנחם, לצפות בסרט או סדרה ובעיקר לנצל את הזמן הפנוי לטובת חיזוק הזוגיות. מדובר בדרך פשוטה וקלה להפחית חרדה הקשורה בארגונים ובהפקה של אירוע בסדר גודל כזה, ובפעילות זוגית שבהחלט כדאי לעשות לפני החתונה שלכם.

פיקניק בטבע

אם מזג האוויר מאפשר זאת, זה הזמן לצאת לפיקניק בטבע ביחד עם חברים ובני משפחה. היכולת להתנתק בחיק הטבע תאפשר לכם להתנתק כמו גם לעטוף את עצמכם עם בני הזוג והמשפחה הקרובה לטובת קבלת חיזוקים, אהבה ולא מעט נחמה. הירוק בעיניים לצד האוויר הנקי הוא זה שיאפשר לכם להתחבר לעצמכם ולהוויה עצמה של ההתרגשות לקראת האירוע, כל זאת מתוך מטרה לאגור כוחות ובהתאם לכך גם ליצור שלווה ממשית רגע לפני שאתם חוזרים לטירוף של הפקת האירוע.

לסיכום, ארגון אירוע חתונה הוא בעל משמעות אדירה בעבור כל זוג שרוצה להפיק את המיטב. יחד עם זאת, הלחץ לא פעם מכריע וגורם לתחושה של חוסר אונים שמגביר את רמות החרדה והלחץ. על כן, זה הזמן לנסות את הפתרונות הפשוטים אותם הצגנו לכם כאן, מתוך מטרה לנצל את הזמן שנותר לטובת נשימות עמוקות והירגעות לקראת האירוע החשוב ביותר בחייכם.

נגישות
דילוג לתוכן