טיפול בנשירת שיער לפני החתונה: זה אפשרי!

חתונה הוא אירוע משמעותי, יש שיגידו הכי משמעותי, בחיינו. החתונה שולחת את הזוג הצעיר, משפחתו ולעיתים אפילו חבריו, לשלל מטלות והכנות. הרבה כסף מושקע בחתונות כיום והציפיות מהן בשמיים. חלק מההכנות, נוגעות למשתתפים עצמם, בראש ובראשונה הזוג המתחתן. מקובל מאד למשל לעשות דיאטה או טיפולי הלבנת שיניים שלא לדבר על תספורת ותסרוקת. הלחץ להיראות טוב מועצם מהעובדה שהאירוע יהיה מתועד ומצולם באופן צמוד. לגבי מי שסובל מנשירה בשיער, החתונה יכולה להיות אירוע מלחיץ ומרתיע. מצד שני, זו יכולה להיות גם הזדמנות לחפש פתרון ולטפל בבעיה. במאמר הזה נדבר בדיוק על אותם פתרונות וכיצד לממש אותם.

נשירת שיער – בעיה נפוצה

מנשירת שיער היא בעיה שרבים סובלים ממנה בצורה זו או אחרת. אצל חלק גדול מאלו שסובלים או סובלות מנשירת שיער הנשירה עדיין לא חריפה מספיק בכדי להבחין בה. הבעיה בחתונה היא שמדובר בצילום ותאורה שדווקא יכולים להבליט אזורים בראש בהם השיער דליל. הפתרון הנפוץ ביותר הוא השתלה. פירוט נוסף על תהליך ניתוח השתלת שיער תוכלו לקבל במאמרים שנכתבו בנושא על ידי רופאים מומחים.

טיפול בנשירת שיער לפני החתונה זה אפשרי

גורמים לנשירת שיער

יש כמה גורמים שונים שמוכרים לנו בהקשר של נשירת שיער. ראשית, יש את הגורם הגנטי שפוגע בעיקר בגברים אך גם בנשים רבות. נשירת השיער הגברית מתחילה מצידי המצח (ה'מפרצים'). אצל נשים הנשירה תהיה מהחלק העליון בקרקפת.

מצבים רפואיים שונים יכולים גם הם לגרום לנשירת שיער: שפעת, דלקת ריאות הן רק שתי דוגמאות. נטילת תרופות נגד דיכאון הן גם בעלות השפעה בחלק מהמקרים.

אצל נשים קיימת נשירת שיער שיכולה להופיע בהריון ולאחר הלידה. זוהי נשירה זמנית שברוב המוחלט של המקרים נעלמת לאחר כמה חודשים.

אם אתם/ן חושדים שאתם סובלים מנשירת שיער והחתונה נראית כבר באופק, ראשית חשוב להבין כמה שיער אתם מאבדים. תוכלו להבריש את השיער במשך כמה דקות ופשוט לאמוד כמה שערות מופיעות על המברשת.

טיפול בנשירת שיער לפני החתונה

השתלות שיער הן אחד התחומים הרפואיים שהתפתחו רבות בשנים האחרונות. קיימות כיום שיטות שונות לבצע השתלת שיער מאזור תורם, למשל בעורף לאזור הנתרם והכל באופן ישיר. מי שסובל מנשירה קלה עד בינונית יכול לפתור את הבעיה בטיפול אחד. כאשר מדובר בחתונה, צריך לתת לקרקפת מספיק זמן להתאוששות.

דווקא משום שנדרשת התאוששות, לא מומלץ להיכנס לטיפול מאד אינטנסיבי בתקופה שממש סמוכה לחתונה. השיער המושתל צריך זמן בכדי לגדול ואילו עור הקרקפת צריך להחלים מההשתלה.

טיפול שלא במסגרת השתלת שיער

במקרים קלים ניתן לטפל בנשירת השיער באמצעות תכשירים שונים ותוספי מזון.

את הראש ניתן לשטוף בתה סרפד שיש לו השפעה חיובית. שמן רוזמרין מעורר את זקיקי השיער וניתן להוסיפו לחפיפה מדי פעם.

יש להקפיד שהגוף מקבל מספיק ויטמינים מסוג B כמו גם אומגה 3. חוסר בביוטין בגוף ידוע כגורם לנשירה וצריך להקפיד על הימצאותו בגופינו. גופרית וחומצה אורטו סליצלית (סיליקה) הם שני חומרים שמשתתפים ממש בבניין השיערה.

חשוב לזכור שחפיפה תכופה של השיער, בניגוד לדעה הרווחת, איננה מזרזת את נשירתו. בחבישת קסדה לאורך זמן יכול להיות אפקט על עור הקרקפת ועצירת הדם בה. זה משהו שיכולה להיות לו השפעה על זקיקי השערה והתחדשותה. רצוי אם כן לתת לקרקפת מנוחה מידי פעם בכדי להזרים את הדם בה.

לסיום, מי שסובל מנשירת שיער ויום חתונתו מתקרב יכול לפעול בהרבה דרכים שיביאו אותו לחתונה בצורה הכי טובה שניתן.

נגישות
דילוג לתוכן